Huvudnavigation

Bubblan

Logga in

Uppgifter

Reklam & Tips

  • Bubblanbloggen
  • PLEASME - Lustfylld inspiration
  • Butterfly hos PLEASME - 198kr
  • PLEASME - Sexigt under
  • Smaksatta Kondomer hos PLEASME 5kr/st

20/7 kl. 22:23, av Ellen-Karin

Han var sju år äldre

Del 1 av 2 i serien Kitty berättar

"Det har inte alltid varit lätt att vara jag." Kitty berättar om första kärleken.

Denna novell är skriven exklusivt för Bubblan, för att kunna läsa den måste du vara inloggad. Logga in eller bli medlem nu!

  • Antal visningar: 863 st
  • Antal röster: 19 st
  • Antal kommentarer: 9 st

Kommentarer

#9

Ellen-Karin

Stor blöt puss till dig, ars amandi! Du ska veta att jag blir väldigt glad över dina fina ord.

13/8 kl. 20:20

#8

ars amandi

Jag har läst den här innan men blev förvånad då jag såg att den hade en 3a i betyg. Det är något som jag inte kan få in i min för stunden ganska tröga skalle.

Du beskriver så mycket mer än bara sex biten. Du bygger upp en historia på så många plan att det ofta är ganska krävande att läsa dom. Brukar gå åt ett par gånger innan man får hela vidden av ditt skrivande klart för sig. Första novellen jag läste av dig var den Hanna och Erik. Den serien har jag läst några gånger efter det

Det är inte alltid jag tänder på det du skriver men jag gillar sättet du skriver på. Du använder ett bra språk och har framförallt ett ballanserat sätt att skriva på.

Jag tycker du ska skita i vad du får för betyg från de som inte skriver själva och fortsätta skriva det du gillar att skriva. Om du skulle försöka skriva det andra vill läsa tror jag du tappar bort dig. Det skulle kännas tragiskt om det inträffade.

Du behövs på den här sidan och du förgyller min tillvaro varje gång du släpper något nytt.

9/8 kl. 03:00

#7

Ellen-Karin

Jenita: Jag är så otroligt glad över att jag har en skara trogna "fans" som kommer med uppmuntrande ord. Det gör det verkligen värt att fortsätta! Tack och kram!

C27: Tack! Även "bara" ett par ord värmer, att någon tar sig tid att kommentera är glädjande.

27/7 kl. 11:59

#6

C27

Riktigt bra!!

26/7 kl. 22:54

#5

Jenita

Jag håller helt med nata_! Fast det vet du redan :)
Det finns folk härute som verkligen gillar vad du skriver, så bara att fortsätta! Blir lika glad varje gång jag ser att en Ellen-Karin novell har kommit ut! :)

kram!

26/7 kl. 09:33

#4

Ellen-Karin

nata_: Tack söta du! Det är tur att det finns några som uppskattar ämnet och mina noveller. Det värmer. :-)

22/7 kl. 14:26

#3

nata_

verkligen härlig novell, älskar ditt sätt att skriva! Onödigt att vissa ger lågt betyg, eller ens läser noveller som inte är i deras smak - det står ju att det innehåller sex mellan killar så varför fortsätta läsa? Men äsch, jag tyckte verkligen om denhär (och typ alla andra dina noveller för den delen)! :)

21/7 kl. 21:43

#2

Ellen-Karin

Puss Pappi! Jag börjar vänja mig, men jag måste erkänna att det ändå irriterar mig med dessa ständiga ettor så fort det är sex mellan två killar.

21/7 kl. 14:53

#1

Pappi

Orättvisa betyg........Man måste kunna berömma ett bra och upphettsande hantverk även om man själv inte gillar killar. ; )

21/7 kl. 12:13

Kommentera